Anti Reflü Ameliyatları

ANTİ REFLÜ AMELİYATLARI

LAPAROSKOPİK ANTİ-REFLÜ CERRAHİSİ

Gastroözafagialreflü; midedeki asit veya alkali içeriğin yemek borusuna geri kaçması sonucu gelişen bir dizi ciddi klinik belirtilerle karakterize önemli bir sağlık sorunudur. Ağza acı su gelmesi, göğüs arkasında yanma, kronik farenjit, ses problemleri, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi belirtilerle ortaya çıkabilmektedir. Tedavisi yeterli yapılmayan hastalarda; hayat kalitesinde düşüş, yemek borusunun alt kısmında darlıklar sonucu yutma güçlüğü, yemek borusunun alt kısmında kanser riskinde artma, ses ve boğaz problemleriyle yaşantının sürdürülmesi gibi ciddi sonuçlar doğurabilir.

Cerrahi tedaviye uygun reflü hastalarına Laparoskopik anti-reflu ameliyatları çok sık ve başarıyla uygulanmaktadır. Ortalama 1 saat süren ameliyat sonrası hastalarımız ertesi gün taburcu edilip; hastalarımızın 3-4 gün içinde işlerine başlaması sağlanmaktadır.

REFLÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?

A-) TİPİK BELİRTİLER
1) Göğüste, göğüs kemiği arkasında yanma,
2) Ağıza acı-ekşi sıvı gelmesi ,
3) Geğirme, Şişkinlik ,
4) ağza,Gıda artıkları gelmesi,
5) Yutma güçlüğü, yutakta takılma duygusu.

B-) ATİPİK BELİRTİLER: 
1) Ses kısıklığı
2) Gıcık öksürüğü
3) Ağız kokusu
4) Çarpıntı, Kalbe bası hissi
5) Nefes darlığı, Nefes yetmezliği duygusu
6) Astım
7) Diş çürüğü
8) Süreğen yutak yangısı (kronik farenjit)
9) Hıçkırık
10) Süreğen Sinüzit

LAPAROSKOPİK FITIK CERRAHİSİ

Hastanemiz genel cerrahi bölümünde TAPP ve TEPP tekniği ile laparoskopik kasık fıtığı operasyonları ve laparoskopik göbek fıtığı operasyonları sıklıkla yapılmaktadır.

LAPAROSKOPİK APPENDEKTOMİ (APANDİSİT)

Hastanemiz genel cerrahi kliniğinde, tanısal laparoskopi ve akut apandisit hastalığının laparoskopik olarak tedavisi yapılmaktadır.

LAPAROSKOPİK KOLESİSTEKTOMİ (SAFRA KESESİ)

Hastanemizde standart laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve S.I.L.S.( tek delikten laparoskopik cerrahi) başarıyla uygulanmaktadır.