Koruyucu Sağlık ve Sağlığın Geliştirilmesine Yönelik Etkinlikler

Level Hospital hizmet verdiği bölgenin ve popülasyonun sağlık yapısı, ulusal ve küresel sağlık sorunları kapsamında hizmet kapasitesini de dikkate alarak sağlığı geliştirici ve teşvik edici programlar düzenlemektedir.

  • Meme Kanseri Farkındalık Ayı Faaliyetleri
  • Organ Bağışı Haftası Faaliyetleri
  • Diyabet Günü
  • Sağlıklı Beslenme
  • Koah Günü Yürüyüşü
  • Sponsorluklar

Meme Kanseri Farkındalık Ayı Faaliyetleri

Level Hastanesi, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Ekim ayı boyunca çeşitli iletişim yollarıyla meme kanserine dikkat çekti.

Hastanede yapılan farkındalık etkinliğinde, Level Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Koca, Genel Cerrahi uzmanları Op. Dr. Turgay Tuğ ve Op. Dr. Hüseyin Bayrak açıklamalarda bulundu.

Başhekim Dr. Murat Koca;  “meme kanseri, erken teşhisle tedavisi mümkünken ilerleyen dönemde tedavisi zorlaşan bir hastalıktır. Erken farkına varmak amacıyla meme kanseri ile ilgili tüm kadınlarımızın bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz.” dedi.

Level Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’nden, Op. Dr. Turgay Tuğ, meme kanserinin giderek arttığını belirterek;  “meme kanseri görülme sıklığı maalesef ülkemizde de giderek artmaktadır. Meme kanseri her 8 kadından bir tanesinde görülebiliyor. 40 yaş üzeri kadınlarda daha sık görülmekle birlikte genetik geçiş gösteren bir kanser türüdür. İyi tarafı toplum bilinci ve farkındalığın artmasıyla birlikte erken safhalarda yakalanabilmekte ve hastanın meme dokusu bozulmadan tamamen iyileşebilmektedir.’ ifadelerine yer verdi.

Genel Cerrah Op. Dr. Hüseyin Bayrak ise; erken teşhisin önemine değinerek, ‘Erken teşhis önerimiz 20 yaşında her kadının her ay kendi kendisine meme muayenesi yapması çünkü hastalığı en erken kadının kendisi hissediyor. 40 yaşından itibaren görüntülü tetkiklerle taramalar yapılmaktadır. Yılda bir defa mutlaka uzman hekim muayenesini öneriyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Level’de ay boyunca hastalara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı ve hastane yönetimi, hekimleri ve çalışanları pembe kurdele takarak farkındalığa destek verdi.

Organ Bağışı Haftası Faaliyetleri

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında toplumda organ bağışı hakkında bilgi düzeyini arttırmak ve organ bağışını sağlamak amacıyla Özel Level Hospital’de Diyaliz ve Kronik Hastalar Derneği’yle birlikte organ bağışı standı açıldı.

Standı ziyaret eden vatandaşlara Level Hospital Başhemşiresi Fatma Yanık ve Diyaliz ve Kronik Hastalar Derneği Başkanı Birsen Demirbağ tarafından organ ve doku bağışı konusunda aydınlatıcı bilgiler verildi. Organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşların organ bağış başvuruları kabul edildi.

Level Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Koca; ” Bazen tek bir kişinin organları, çok sayıda kişinin tekrar yaşaması ve hayata tutunması için umut olmaktadır. Türkiye’de organ naklindeki en büyük sıkıntı organ bağışının azlığıdır. Toplum olarak bağışa yönelik doğru bilgilendirme ve farkındalığı arttırmak gerekmektedir. Herkesin gönüllü olması lazım. Unutmayınız ki organ veya doku nakline bir gün hepimizin ihtiyacı olabilir. Bu konuda toplumu duyarlı ve gönüllü olmaya davet ediyoruz. ”şeklinde açıklamada bulundu.

Diyabet Günü Faaliyetleri

Level Hospital’in, Diyabet Günü sebebiyle açtığı stantta ziyaretçiler bilgilendirildi ve ziyaretçilerin kan şekeri ölçüldü.

Kan şekerleri ölçülen ziyaretçileri, Level Hospital Diyet ve Beslenme Polikliniği’nden Dyt. Hilal ÖZDEMİR beden kitle indekslerini ölçerek değerlendirdi ve diyabetten korunmak için sağlıklı beslenme ve diyabetli kişilerde tıbbi tedavi üzerine bilgilendirdi.

Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Farkındalığı Faaliyetleri

Level Hospital, Pandemi Sonrası Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam Farkındalığı adı altında 67 Burda Avm’de ziyaretçileri bilgilendirdi. Beslenme ve Diyet Polikliniği’nden Dyt.Hilal ÖZDEMİR, “Danışanlarımın büyük çoğunluğu pandemi dönemi alınan kilo şikayeti ile başvuruyor. Biz de, Level Hospital olarak, Pandemi Sonrası İdeal Kilonuzda mısınız? sorusuyla Beslenme Ve Sağlıklı Yaşam Farkındalığı oluşturmak istedik. Ziyaretçilerimizin BKİ dediğimiz Beden Kitle İndeksi ölçülüp değerlendirilerek kilo yönetimine ve sağlıklı yaşama ilk adımı atmaları için yönlendirmeye çalıştık. Faydalı bir etkinlik olduğuna inanıyorum. Zaman zaman düzenlediğimiz bu tür tamamen ücretsiz etkinliklerle Zonguldaklılar’ı bilgilendirmekten ve sağlıklı yaşama davet etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Koah Günü Yürüyüşü

”Nefesinin Sesini Dinle ” ve ”Sağlıklı Nefes, Sağlıklı Dünya ” sloganlarıyla Dünya Koah Günü farkındalığı için Level Hastanesi ve Bilgin Turizm iş birliğiyle doğa yürüyüşü düzenlendi. Doğa yürüyüşüne Zonguldak halkı ve Level Hastanesi çalışanları katıldı.

Sponsorluklar

Sporun ve sporcu sağlığının destekleyicisi olmaktan mutluyuz.

Sağlık sponsoru olduğumuz Zonguldak Spor Basket 67 Spor Kulübü’ne  başarılar dileriz.