Check

Neden Check Up Yaptırmak Gerekir?

Sağlık hepimiz için önemli. Artan hava kirliliği, günlük hayatımızda yaşadığımız stres ve genetik faktörler sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Birçoğumuz, sadece hastalandığımızda doktora gidiyoruz. Gizli ilerleyen, ciddi hastalıklar söz konusu olduğunda, sadece hastalanınca doktora gitmek tedavinin başarı olasılığını düşürebiliyor. Bu nedenle yılda bir kere check up yaptırmak, sağlığı korumak ve erken teşhis adına son derece faydalı oluyor.

Genellikle birçok kişi hayatın koşturmacası içinde düzenli kontrolleri unutuyor. Fakat düzenli olarak bazı kontrolleri yaptırmak, ileride karşılaşılabilecek sorunlar karşısında bir önlem niteliğinde oluyor. Hastanemizi Tıbbi Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarı 1992 yılından bu yana sağlık kontrollerini profesyonel ve tecrübeli bir anlayışla gerçekleştirmektedir. Gelişen teknoloji konusunda düzenli olarak merkezlerini, ekipmanlarını ve teknolojik donanımını yenilemektedir. Hastanemizi arayarak check up paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Check Up Nedir?

En genel anlamıyla check up, yılda bir kere yapılan genel sağlık kontrolüdür. Kontrole dahil olan testler, yaşınıza, cinsiyetinize ve sağlık durumunuza göre farklılık gösterebilir. Genel olarak kan testlerini ve görüntüleme tetkiklerini kapsamaktadır.

Erkeklere ve kadınlara yönelik paketlerin yanı sıra aile paketleri de ilgi görmektedir. Burada sağlık geçmişi önemli bir rol oynamaktadır. Kişinin sağlık geçmişi ve ailesinde ortaya çıkmış hastalıklar üzerinden çeşitli kontroller yapılabilir.

Kimler Check-up Yaptırmalı?

Sağlık yaşa bakmaz. Bu nedenle check-up için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat yaş ilerledikçe daha fazla sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Sağlıkta erken teşhis tedavi sürecini ve seyrini büyük oranda etkilemektedir. Çoğu ciddi rahatsızlık son döneme kadar belirti vermeyebilir. Bu nedenle check up son derece önemlidir.

Sağlık kontrollerini aksatmadan her sene düzenli olarak yaptırmak istiyorsanız Hastanemizle iletişime geçebilirsiniz. Sağlık geçmişinize yönelik check up paketleri oluşturulabilmektedir.

Check-up ile ilgili Detaylı bilgi ve Randevu için Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurun.
    -------------------------------------