Level’den Diyabete Dikkat!

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Esas 67 Burda AVM ve Hastane girişinde diyabet hastalığına yönelik farkındalık oluşturmak ve halkı bilgilendirme standı açıldı.

Stantta Hastane hemşireleri şeker taraması yaparak risk gurubundaki kişilere bilgiler verdi. Broşür ve diyabet eğitim kitapçıkları dağıtılarak hastalar diyabet konusunda bilgilendirildi. Diyetisyen Ayşe Ordu ise kilo ölçümü yaparak dengeli beslenme konusunda halkı bilgilendirdi. İlginin çok yoğun olduğu stantta Başhekim Dr. Murat Koca  “Hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıkların önemi toplumda daha da artmıştır. Diyabetin en önemli sebebi ise fazla kilo ve hareketsiz yaşamdır. Diyabet erken tanı ve iyi tedavi ile bir bireyin normal yaşam kalitesini düşürecek bir hasara sebep olmayan, ancak; tedavi edilmez ise ciddi organ hasarlarına yol açan bir hastalıktır. 14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla diyabet hastalığına farkındalık oluşturmak için halkımızı bilinçlendirmek çok önemli. Ne kadar çok insana ulaşabilirsek o kadar çok insanı eğitiriz .” dedi.

Diyabet günü dolayısıyla etkinliklerine devam eden Level Hospital Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Yetimoğlu ve Diyetisyen Ayşe Ordu İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu toplantı salonunda öğrencilere “Sağlıklı Beslenme Konulu” eğitim ve söyleşi düzenledi. Öğrenciler merak ettiği soruları sorarak sağlıklı beslenmenin onların gelişimi için ne kadar önemli olduğunu öğrendiler.